New fans have arrived – yeni misafirlerim

Once more I’ve survived some time alone with my parents. It looks like they are learning to obey my wishes, hence we all get along. And we’re no longer alone, Nurten Hala and Gizem Abla have arrived from Turkey, and the house is alive once again. Nurten Hala seems to have understood who the boss is in this house so we’re getting alone nicely. One can never have too many fans!

On other news, I now weight over 12 pounds, and feeling good. My digestion system seems to have adjusted to the “food” I’m provided, hence I’m happier since I don’t have to labor for hours to get the “gas” out of my body!

—-

Bu hafta Türkiyeden yeni ziyaretçilerim geldiler. Gerçi artık annem ve babam bana kendi başlarına bakmayı da öğrendiler gibi ama yine de birilerinin daha olması daha güvenli. Ayrıca Nurten Hala ve Gizem Abla da bir bavul yiyecekle geldiler ve Nurten Hala bol bol tatlı yapıyor yani bir süre daha tatlı niyetine yenme tehlikesi azalmış gibi görünüyor.

Artık 5.5 kg oldum, sindirim sistemimde artık bu dünyaya uyum sağlamaya başladı sanırım artık gaz çıkarmak için saatlerce ıkınmam gerekmiyor, dolayısıyla hayat daha güzel!


Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: